10 modnych fryzur w 2018 dla kobiet

10 modnych fryzur w 2018 dla kobiet

3 sierpnia 2018

Co roku przed sezonem wiosennym pojawia się zapas nowych inspiracji modowych, a także tych z zakresu wizażu. Nie inaczej jest w przypadku fryzjerstwa! Jakie trendy zauważono w czasie pokazów mody, o czym mówią specjaliści i o czym pamiętać, gdy udamy się przed latem do naszego fryzjera? Sprawdźmy przegląd najmodniejszych fryzur na nadchodzące miesiące!

1. Grzywka

Nie ma w tym sezonie nic bardziej modnego od grzywki! Długa i krótka, prosta i podkręcona – ważne, by grzywka była. Szczególnie poleca się w tym sezonie grzywkę nieco masywną, postrzępioną. Musi być jednak przygotowana przez dobrego fryzjera, by zachowała zawsze swoją świeżość i nie wyglądała tanio. Dobrym wyborem na nadchodzące letnie sezony będzie także grzywka sięgająca do połowy czoła lub lekko podkręcona.

2. Włosy w stylu hippie

Trendy tego roku silnie czerpią z przeszłości, więc musiało to się także odbić na tym, co będziemy nosić na głowie. Modne są włosy sięgające za obojczyki i długa, zasłaniająca oczy grzywka w stylu hipisowskim. Jest to fryzura świeża, odmładzająca i doskonale współgrająca z dzisiejszą modą.

3. Purpura na głowie

Oto kolor, który będzie panował na głowach w 2018 roku! Purpura, fiolety, mahoń i burgund to najlepsze kierunki kolorystyczne w tym roku. Kolorowe włosy weszły do mody już kilka sezonów temu i nadal królują. Nie musimy się wstydzić koloryzacji nietrwałej. W sklepach znajdziemy wybór wszystkich kolorów i na pewno trafimy na nasz odcień. To także jest trendy!

4. Kolorowy przedziałek

A to trend dla osób odważnych. Kolorowy przedziałek lub kolorowe pojedyncze pasmo włosów wyglądają intrygująco i będą doskonałym wyborem na letnie festiwale. W tym przypadku warto pamiętać także o trendzie na włosy brokatowe. Brokat na przedziałku oraz festiwalowa stylizacja to nasza szansa na doskonały wygląd!

5. Warkocze

Jeśli nie chcemy farbować lub ścinać włosów, zaplećmy warkocz! Rok 2018 upłynie pod znakiem różnego rodzaju splotów i stylów zaplatania – od klasycznego kłosa po boxer braids. Modne jest także zaplatanie włosów w koszyczek albo miniwarkoczyki doskonale znane z lat 90.

6. Efekt messy hair

To świetna propozycja dla tych z tych, które nie lubią długo przesiadywać przed lustrem… Pamiętajmy jednak, że dobrze wykonane messy hair także potrafią zająć nieco czasu. W tym roku skupiamy się na najbardziej naturalnym wyglądzie z możliwych, dlatego lekko nieskładna, wygnieciona fryzura może być strzałem w dziesiątkę. Zapomnimy o przesadnym prostowaniu lub kręceniu włosów. Fryzura ma być lekka, jak tuż po wyjściu z łóżka po świetnej drzemce.

7. Blunt bob

Ten prosty bob podbił serce gwiazd i stylistów. Jest to bob z przedziałkiem i prostymi końcówkami, który świetnie podkreśla budowę twarzy. Końcówki mają być sztywne i proste, a charakterystyczne dla tej fryzury jest wrażenie gładkości. Należy więc wyszukać dla siebie najlepiej działające kosmetyki wygładzające i właśnie je stosować w codziennej pielęgnacji. Dobrze także odkopać prostownicę.

8. Przedziałek na boku

Kto mógł przewidzieć, że asymetria znów będzie modna? Przedziałek w tym sezonie powinien maksymalnie sięgać lewej lub prawej strony. Warto pamiętać, że tego rodzaju przedziałek spisze się właściwie przy każdym typie urody!

9. Glitterage

Brokat, brokat, brokat… Będzie modny w stylizacjach, na twarzy, ale także na włosach! Trend na brokatową koloryzację mogliśmy podziwiać na Instagramie pod koniec zeszłego roku i z pewnością jeszcze o nim usłyszymy za sprawą stylizacji festiwalowych. Pamiętajmy, by ostrożnie podchodzić do takiej stylizacji w domu. Lepiej zaufać specjaliście!

10. Odżywienie

W tym sezonie oprócz kilku szalonych trendów walczymy o pięknie naturalne i gęste włosy. Muszą być więc jak najlepiej odżywione! Jeśli nie jesteśmy w stanie zrobić tego same, być może warto odwiedzić salon fryzjerski i poprosić o pomoc fryzjera. Zaproponuje nam odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne, które odżywią nasze włosy po ciężkich dla nich miesiącach zimowych!

powrót