Jak sprawić, żeby włosy błyszczały?

Jak sprawić, żeby włosy błyszczały?

21 kwietnia 2019

Lśniące, sprężyste włosy, niczym z reklamy kosmetyków do pielęgnacji fryzury… Która z pań choć raz w życiu nie marzyła o nich? Okazuje się, że istnieje wiele zabiegów i trików fryzjerskich, dzięki którym suche czy matowe kosmyki mogą odzyskać swój blask. Co zatem zrobić? Zdać się na profesjonalistę! Dobry fryzjer pomoże Twoim włosom znów lśnić!

Co powoduje, że włosy są matowe i suche?

Przyczyn, dla których kosmyki stają się pozbawione blasku, może być sporo. Często jest to efekt błędów pielęgnacyjnych w układaniu fryzury lub określonego trybu życia. Niszczeniu struktury włosa sprzyjają:

 • niewłaściwa dieta,
 • szarpanie włosów poprzez ich nieprawidłowe czesanie i zbyt ciasne upięcia,
 • farbowanie najtańszymi produktami z amoniakiem,
 • suszenie gorącym nawiewem i częste prostowanie,
 • źle dobrany szampon czy odżywka,
 • regularne wystawianie włosów na działanie promieni słonecznych,
 • palenie tytoniu.

Styliści fryzur radzą jednak, aby dbania o włosy nie sprowadzać wyłącznie do domowych metod. Nie warto też eksperymentować na niepewnych produktach. Przy zniszczonych włosach bezpieczniej jest skorzystać z wiedzy, jaką dysponują najlepsi fryzjerzy.

Dlaczego warto przyjść do salonu?

Wizyta w miejscu, gdzie pracują osoby, które wiedzą na temat włosów wszystko – to najlepszy wybór, jeśli chce się zadbać o swoje kosmyki. Po pierwsze, stylista doradzi, czy warto przyciąć jedynie końcówki, czy też lepiej pomyśleć o bardziej radykalnej zmianie fryzury. Jeśli klientka decyduje się na farbowanie, może spodziewać się, że zastosowane będą do tego farby najwyższej jakości. Zostanie ono przeprowadzone tak, aby włosy nie straciły swego blasku, a nawet zyskały go jeszcze więcej. Pomaga w tym m.in. umiejętnie dobrana farba o odpowiednim odcieniu.

Dla poprawy kondycji włosów zniszczonych dobry fryzjer może przeprowadzić zabieg olejowania lub laminowania. Procedury te prowadzą do zamknięcia łusek włosów i ich wygładzenia. Zabiegi przeprowadzane w salonie fryzjerskim dają trwałe i zadowalające efekty.

Regularność przede wszystkim

W dbaniu o zdrowe, błyszczące włosy, bardzo ważna jest systematyczność. Pojedynczy zabieg fryzjerski na pewien czas poprawi stan włosów. Jednak aby zachować taki efekt, nie można zaniedbywać codziennej i okresowej pielęgnacji. Już wdrożenie kilku nawyków sprawi, że kosmyki będą bardziej gładkie i nabiorą blasku. Ważne jest m.in.:

 • spożywanie produktów, bogatych w witaminy, białko, cynk oraz żelazo, a więc np. mięsa, ryb, orzechów, owoców i warzyw,
 • dobranie kosmetyków pielęgnacyjnych do własnego typu włosów, w czym pomoże doświadczony fryzjer damski,
 • regularne mycie, połączone z masowaniem skalpu oraz płukanie kosmyków w chłodnej wodzie (zamyka ona łuski włosów),
 • poświęcenie swoim włosom odpowiedniej ilości czasu na delikatne rozczesywanie, a w razie potrzeby – nakładanie zaleconej przez stylistę maski albo zastosowanie płukanki,
 • używanie kosmetyków stylizujących z umiarem i unikanie wybranych produktów, mogących przesuszać pasma,
 • wizyty w salonie – przycinanie końcówek włosów raz na kilka tygodni lub przynajmniej co kilka miesięcy, aby uniknąć ich rozdwajania i puszenia się fryzury.

Wszystkie osoby zmagające się z problemem matowych, niesfornych włosów zapraszamy do salonu Studio GD! Odwiedzając nas, masz pewność, że Twoimi kosmykami zaopiekuje się najlepszy fryzjer. Pomożemy Ci spełnić marzenie o błyszczących, wprawiających innych w zachwyt włosach! Nie musisz ich już dłużej ukrywać pod czapką lub spinać w ciasny kok, żeby tylko je jakoś okiełznać. Pozwól im lśnić! Zatem… który z naszych salonów w Warszawie (centrum) odwiedzisz? Czekamy na Ciebie!

powrót