Jakie zabiegi pielęgnacyjne warto wykonać na włosach przed weselem?

Jakie zabiegi pielęgnacyjne warto wykonać na włosach przed weselem?

8 sierpnia 2018

Wszyscy chcemy wyglądać jak najlepiej na ślubnym kobiercu. Wybieramy miejsce ceremonii, piękną suknię, garnitur, biżuterię, dodatki. Planujemy makijaż i fryzurę ślubną. Warto jednak pamiętać o tym, że podstawą wszystkich zabiegów kosmetycznych jest odżywienie naszej cery i włosów. Dzięki odpowiednim zabiegom pielęgnacyjnym będą wyglądać świeżo i zdrowo. Będą pełne życia i doskonale zaprezentują się na żywo i na zdjęciach.

Zadbaj o siebie wcześniej

Nie działaj na ostatnią chwilę. Jeśli chodzi o zabiegi pielęgnacyjne na włosy, to warto zacząć około pół roku przed ślubem. Zajrzyjmy do zakładu fryzjerskiego, gdzie stylista poradzi nam, jakie zabiegi warto wykonać samemu w domu, a na które z nich warto umówić się właśnie do fryzjera. Razem ze specjalistą omówisz plan działania na najbliższy czas, by maksymalnie skorzystać z dobrodziejstw istniejących kosmetyków. Uważaj, bo źle dobrana pielęgnacja może zniszczyć włosy!

Farbowanie i rozjaśnianie

Zapomnij o gwałtownej zmianie koloru włosów tuż przed ślubem. Jeśli chcesz nadać włosom ładnego, świeżego wyglądu, możesz około 2-3 miesiące przed weselem pomyśleć o delikatnym rozjaśnieniu, ale na pewno nie w zaciszu domowym! By dobrze wykonać taki zabieg, zwróć się z prośbą o pomoc specjalistów. Zastosują profesjonalne farby i będą w stanie kontrolować czas oraz intensywność wszystkich działań na włosach.

A co z dekoloryzacją? Źle wykonana może zniszczyć włosy i całkowicie pozbawić ich blasku, więc najlepiej dać sobie z nią spokój przed weselem. Nie chcemy wyglądać na nim niechlujnie!

Przycięcie włosów

Na kilka miesięcy przed weselem zadbaj o gęstość włosów oraz ich cieniowanie, wyrównanie lub pozbycie się zniszczonych końcówek. Mowa oczywiście o cięciu włosów. Nie musisz decydować się na ostre cięcie – jest to zresztą niewskazane, bo takich nagłych decyzji możesz w ten ważny dzień żałować. Kilka tygodni przed weselem udaj się jednak do fryzjera, by mógł przyciąć zniszczone i spalone końcówki. Twoja fryzura zyska dzięki temu mnóstwo energii i objętości, a przecież o to chodzi. Co więcej, jeśli zrobisz to odpowiednio wcześnie, będzie czas na to, by włosy odrosły.

Unikaj uszkodzeń

Jeśli chcesz dobrze prezentować się na weselu, nie niszcz tego, co poprawiłaś ładnym cięciem. Unikaj uszkodzeń mechanicznych i termicznych! Aby to zrobić, przede wszystkim należy spać we włosach suchych i upiętych. Nie trzyj włosów, nie szarp ich w czasie czesania. Używanie gorących prostownic i lokówek również odpada. Chłodny nawiew w suszarce to coś, o czym nie powinnaś zapominać!

Zabiegi pielęgnacyjne

Podstawą zabiegów jest stosowanie maski oraz odżywki do włosów. Jeśli nie masz swojej ulubionej, zwróć się do fryzjera – on na podstawie stanu Twoich włosów na pewno będzie w stanie dopasować dla Ciebie najlepsze produkty.

Kolejnym ważnym zabiegiem jest olejowanie włosów. Dzięki olejowaniu nadasz włosom blasku, odżywisz je, intensywnie odbudujesz i nadasz im miękkości oraz siły.

Planowanie fryzury

Każda z pań chce prezentować się w dniu wesela doskonale. Dlatego, jeśli chcemy mieć pewność, że fryzura wytrzyma cały wieczór i będzie pasowała do naszej kreacji, przed ślubem umówmy się na próbne upięcie. Stylista w trakcie tworzenia magii na naszych włosach będzie nam w stanie dodatkowo doradzić, jaka pielęgnacja jest wskazana, by nasze włosy w ten najważniejszy dzień były proste, gęste lub falowane.

Aby nie stresować się w dzień wesela, wszystko dopnij na długo przed ślubem. Także pielęgnowanie włosów będzie miało sens dopiero wtedy, gdy zabierzesz się za nie odpowiednio wcześnie. Pamiętaj, że na stan włosów ma także wpływ to, jak się odżywiasz i ile wody pijesz każdego dnia. Dobra dieta także doda blasku Twojej twarzy!

powrót