Nadaj swoim włosom objętość!

Nadaj swoim włosom objętość!

13 marca 2019

Burza pięknych loków dookoła twarzy? Delikatne, uniesione u nasady fale? A może proste, ale natapirowane włosy? Wszystko, byle nie smętne, oklapnięte strąki, prawda? No właśnie… Wiele pań przyznaje, że ma problem z układaniem fryzur w sytuacji, gdy włosy szybko tracą objętość. Co wtedy? Styliści fryzur ze Studio GD radzą, sprawdź!

Pielęgnacja a typ włosów

Na początek warto przyjrzeć się kosmetykom, stosowanym na co dzień. Bardzo ważne jest, aby ustalić powód, przez który fryzura jest pozbawiona objętości. Najczęstsze przyczyny to cienkie, delikatne włosy lub przetłuszczająca się skóra głowy. Znając powód, można dobrać odpowiedni szampon. W pierwszym przypadku sprawdzi się produkt do włosów cienkich (nadający objętość), a w drugim – szampon do włosów przetłuszczających się, przeznaczony do codziennego mycia głowy.

Styliści w salonach radzą, aby posiadaczki (lub posiadacze) tego typu włosów uważały (uważali) z odżywkami. Niektóre ich składniki, np. silikon, mogą dodatkowo obciążać kosmyki i sprawiać, że będą wyglądały na jeszcze bardziej przyklapnięte.

Fryzury dla włosów bez objętości

Bardzo często przyczyną braku objętości jest nieodpowiednio dobrana fryzura. Długie włosy do pasa nie są najlepszym pomysłem w takiej sytuacji. Przyczyną ich oklapnięcia jest w tym wypadku ich własna masa… Aby zatem unieść kosmyki i dodać im lekkości, warto zdecydować się na ich skrócenie. Bez obaw – nie musi to być od razu radykalne obcięcie z 40 cm na 5 cm. Doświadczony fryzjer damski w Studio GD pomoże dopasować fryzurę do indywidualnych potrzeb każdej klientki, uwzględniając jej wymagania, gust, a także kształt twarzy. Bardzo często samo podcięcie, połączone z cieniowaniem włosów, potrafi zdziałać cuda. Od razu będzie się wydawało, że włosów na głowie jest dużo więcej!

Prawidłowe suszenie – klucz do sukcesu

Bardzo wiele błędów przy tego typu włosach popełnianych jest na etapie ich suszenia. Aby zatem zwiększyć objętość fryzury, warto:

  • zaopatrzyć się w profesjonalną suszarkę z dyfuzorem,
  • suszyć włosy z głową opuszczoną w dół,
  • w trakcie suszenia przeczesywać kosmyki za pomocą szczotki lub palców,
  • w przypadku włosów przetłuszczających się – zrezygnować z ciepłego nawiewu, zwłaszcza skierowanego blisko skóry głowy.

Tak suszone włosy będą wyraźnie uniesione przy skórze. Fryzjerzy damscy i męscy podpowiadają: dobrze jest wmasować dodatkowo w kosmyki niewielką ilość pianki lub stylizującego sprayu.

Nie bój się kolorów i loków!

W przypadku pozbawionych objętości włosów wiele zmienią indywidualnie dobrane zabiegi fryzjerskie. W Studio GD możesz liczyć na profesjonalną pomoc. Nie zawiedziemy Twoich oczekiwań!

Jednym z rozwiązań, zdecydowanie dodających fryzurze objętości, są jaśniejsze pasemka. Ich wykonanie da zdumiewające efekty. Jeszcze inny sposób to zakręcenie kosmyków i ich utrwalenie. Przed ważnym wydarzeniem, na przykład weselem w rodzinie lub balem karnawałowym, warto umówić się na wizytę do stylisty fryzur. Wykonana przez specjalistę fryzura na pewno utrzyma się przez całą noc. Dzięki zabiegom fryzjerskim nie trzeba będzie martwić się o to, że po kilku godzinach włosy będą smętnie zwisały dookoła twarzy.

Niezależnie od tego, czy przyczyną fryzury bez objętości jest przetłuszczanie się włosów, czy też ich cienkość, istnieją sposoby na przywrócenie im blasku. Sekret tkwi we właściwym doborze fryzury oraz środków pielęgnacyjnych. Jeśli nie jest się pewnym, jakie produkty wybierać, warto zdecydować się na zabieg w salonie fryzjerskim. Dzięki wizycie można osiągnąć na włosach wymarzony efekt, a dodatkowo uzyskać poradę w sprawie domowej pielęgnacji kosmyków. Zapraszamy do naszego salonu – styliści czekają na Ciebie!

powrót