Sposoby na przyspieszenie wzrostu włosów

Sposoby na przyspieszenie wzrostu włosów

4 maja 2019

Wysokie temperatury, niewłaściwa dieta, a także nieumiejętnie dobrane preparaty pielęgnacyjne – to tylko niektóre z czynników, które mogą niekorzystnie wpływać na kondycję włosów. Przez nie możemy mieć problem nie tylko z nadmiernie wypadającymi kosmykami, ale także ze zbyt wolnym ich przyrostem. Tymczasem, stwarzając odpowiednie warunki, włosy mogą rosnąć nawet trzy razy szybciej. Sprawdź nasze sposoby na przyspieszenie wzrostu pasm i zobacz, co możesz zrobić, by cieszyć się długimi, gęstymi włosami.

Fazy wzrostu włosów

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że włosy rosną przez cały życie. Nie wszyscy jednak wiedzą, że ich wzrost jest ściśle związany z kilkuetapowym cyklem, który podczas całego życia może mieć miejsce w mieszku nawet około dwudziestu-trzydziestu razy. Okres wzrostu włosa składa się z trzech zasadniczych faz, do których należą następujące etapy:

  • anagen, który charakteryzuje się silnymi podziałami komórkowymi; czas trwania tej fazy jest uwarunkowany genetycznie i może wynosić od dwóch do nawet siedmiu lat,
  • katagen, czyli faza przejściowa, w której ustają podziały komórkowe; na tym etapie w korzeniu włosa dokonują się procesy związane z przebudową, ma taż miejsce zanik macierzy włosa,
  • telogen to z kolei faza wypadania, w której cebulki i włosy są już całkiem zrogowaciałe; gdy nie zachodzą już w nich żadne przemiany, wówczas wypadają podczas mycia czy szczotkowania.

Co jeść, aby przyspieszyć porost włosów?

Każdy stylista fryzur powie nam, że nawet najlepsze kosmetyki nie są w stanie zrekompensować braku odpowiedniej ilości witamin i minerałów w diecie. Dlatego tak ważne jest, aby wzmacniać włosy poprzez uzupełnianie wszelkich niedoborów składników odżywczych. Dla kondycji pasm szczególnie istotne znaczenie mają witaminy z grupy B, żelazo, krzem, cynk, siarka oraz miedź. Nie należy więc zapominać o spożywaniu warzyw strączkowych i ciemnozielonych, tłustych ryb, nabiału oraz jaj. Warto też jeść orzechy oraz kasze.

Olejowanie – naturalna metoda na przyspieszenie wzrostu włosów

W sytuacji, kiedy pasma są łamliwe, cienkie i nie chcą rosnąć, wówczas z pomocą może przyjść prosty domowy zabieg. Olejowanie, bo o nim mowa, można wykonywać w salonach fryzjerskich. Oleje przyspieszające porost włosów mogą stanowić świetną alternatywę dla masek, czy odżywek, skutecznie wzmacniając pasma i odżywiając cebulki.

olejowanie włosów fryzjer studio GD

Do najpopularniejszych olejów na porost włosów polecanych przez fryzjerów należą:

  • olejek rycynowy,
  • olejek kokosowy,
  • olejek imbirowy,
  • olejek musztardowy,
  • olejek arganowy.

Czy istnieją kosmetyki na porost włosów?

Owszem, na rynku można znaleźć całą gamę preparatów pielęgnacyjnych mających za zadanie stymulowanie wzrostu włosów. Jeśli zdecydujemy się sięgnąć po gotowe kosmetyki, wówczas pamiętajmy, aby zwracać szczególną uwagę na ich skład. Takie produkty powinny być wolne od parabenów i silikonów, a co więcej, muszą być odpowiednie do użycia bezpośrednio na skórę głowy. W ich składzie warto szukać takich związków jak, chociażby ekstrakty fermentacji drożdży, aminokwasy, peptydy, witamina B3, czy wyciąg z żeń-szenia. W dobraniu odpowiednich preparatów na porost włosów może też pomóc profesjonalny fryzjer damski.

Zabiegi stymulujące porost włosów

W przypadku, kiedy powyższe sposoby nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, wówczas warto odwiedzić dobry salon fryzjerski, w którym będziemy mogli skorzystać z profesjonalnych zabiegów na porost włosów. Jednym z takich miejsc jest Studio GD w Warszawie, w którym można poddać się wielu skutecznym rytuałom regeneracyjnym przeciwdziałającym wypadaniu włosów oraz przyspieszającym ich wzrost. Aby zabiegi były skuteczne, fryzjer stylista doradzi nam też, jak zadbać o nie przy codziennej pielęgnacji.

powrót