Właściwa pielęgnacja włosów przedłużanych

Właściwa pielęgnacja włosów przedłużanych

13 grudnia 2018

Dla kobiet, które niestety nie mogą pochwalić się swoją bujną fryzurą, doskonałym rozwiązaniem jest zabieg zagęszczania i przedłużania włosów wykonywany w naszym Studio GD. Pasma te, choć są naturalnie, wymagają szczególnej pielęgnacji, aby jak najdłużej cieszyć się wspaniałymi efektami. Zobaczcie, jak prawidłowo myć, czesać i dbać o włosy przedłużane.

Mycie przedłużanych włosów

Wiele kobiet preferuje mycie włosów nad wanną, głową w dół. Ta metoda nie sprawdzi się jednak w przypadku włosów przedłużanych – należy myć je w pozycji stojącej, tak aby opadały na plecy. Ponadto, podczas mycia skóry głowy, nie powinno się wykonywać gwałtownych, okrężnych ruchów przypominających szorowanie – przez to pasma oraz łączenia mogłyby bardzo łatwo się zaplątać. Włosy przedłużane należy delikatnie przeczesywać opuszkami palców, docierając do przestrzeni pomiędzy zgrzewami. Temperatura wody również ma znaczenie – powinna być to letnia woda, która nie rozchyli zanadto łusek włosów, w efekcie czego pasma nie skołtunią się. Nie bez znaczenia są również stosowane przez kobiety produkty – powinny być to kosmetyki bez wysuszających alkoholi, specjalne szampony, odżywki i maski do włosów przedłużanych. W salonie fryzjerskim stylista udzieli profesjonalnej porady, z jakich produktów korzystać, a jakich unikać.

Rozczesywanie przedłużanych włosów

Nieumiejętne mycie oraz niestosowanie kosmetyków wybranych przez fryzjera jest najczęstszą przyczyną nieprzyjemnego kołtunienia, a także szybkiego zużywania przedłużanych włosów. Jak zatem je rozczesywać, aby każdego dnia pięknie wyglądały? Przede wszystkim regularnie – przed każdym ich myciem, a także kilka razy w ciągu dnia. Przed pójściem spać styliści zalecają zaplecenie włosów w warkocz, co dodatkowo wyeliminuje ryzyko splątania. Należy także zaopatrzyć się w specjalną szczotkę do włosów przedłużanych – najlepiej, gdy jej mniejsza wersja będzie towarzyszyła nam także w trakcie pracy. Szczotka wyróżnia się dwustopniowymi ząbkami, na które składają się plastikowe ząbki oraz włosie z dzika. Dzięki temu dużo łatwiej rozczesać przestrzenie pomiędzy łączeniami, jak i same pasma. Szczotkę można kupić w naszym Studio GD, a także w każdym salonie fryzjerskim, w którym była wykonywana usługa.

Czego należy unikać?

Pomimo tego, że włosy przedłużane są niezaprzeczalną ozdobą kobiety i można je dowolnie modelować, czesać, a nawet farbować – pewnych czynności należy unikać. Posiadając przedłużane włosy, nie powinno się:

  • myć skóry głowy okrężnymi ruchami,
  • pocierać ich ręcznikiem,
  • stosować kosmetyków z alkoholem,
  • używać zwykłych szczotek,
  • suszyć włosów i łączeń gorącym powietrzem,
  • tapirować włosów.

Ponadto wybierając się na wakacje, gdzie włosy wystawione będą na działanie promieni UV, a także na kontakt ze słoną wodą, należy zadbać o odpowiednie serum nawilżające, które zabezpieczy je przed wysuszeniem. Doczepiane włosy potrzebują zdecydowanie więcej nawilżenia, niż nasze naturalne pasma, dlatego też stosowanie profesjonalnych kosmetyków to klucz do pięknej i zdrowej fryzury.

Dowolna metamorfoza w salonie fryzjerskim

Przedłużane włosy wymagają poświęcenia nieznacznie więcej czasu na ich pielęgnację niż włosy naturalne. Mamy jednak szansę na uzyskanie niesamowitej metamorfozy, którą wykona doświadczony stylista fryzur. To nie tylko jednokolorowe, proste pasma – to przede wszystkim szeroki wybór chłodnych i ciepłych, a także kolorowych, falowanych lub kręconych włosów, które można dowolnie łączyć z innymi pasmami. W naszym Studio GD stosujemy innowacyjną metodę przedłużania i zagęszczania, która polega na wykorzystaniu niewidocznych, woskowych łączeń wykonanych z hipoalergicznych i naturalnych składników. Dzięki temu nasze klientki wychodzą z  salonu z pięknymi i gęstymi włosami.

powrót