Czym różni się stylista fryzur od fryzjera?

Czym różni się stylista fryzur od fryzjera?

24 września 2019

Gdy zapytasz kogokolwiek, gdzie podcina końcówki albo układa fryzurę, zapewne usłyszysz: no jak to, u fryzjera! Jednak czy aby na pewno? A może jednak u stylisty fryzur? W artykule tłumaczymy różnicę między tymi zawodami. W końcu dowiesz się, do kogo tak naprawdę udajesz się, będąc w salonie w Warszawie. Zapraszamy do lektury!

Strzyżenie czy coś więcej?

Teoretycznie zabiegi takie jak skrócenie włosów, ich cieniowanie albo koloryzacja mogą zostać przeprowadzone w pierwszym lepszym zakładzie fryzjerskim. Pytanie brzmi: czy efekt będzie taki sam jak po wizycie w profesjonalnym, nowoczesnym salonie? Nie bez powodu to właśnie do tych drugich miejsc ustawiają się kolejki. Do dobrego stylisty klienci zapisują się nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem! Czy jest sens czekać tyle czasu? Czy nie lepiej pójść do innego fryzjera? Cóż, wszystko zależy od tego, czego właściwie oczekujesz!

Fryzjer a stylista

Jeszcze do niedawna mówiło się: idę do fryzjera. Dziś natomiast coraz więcej osób odwiedza stylistę fryzur. Kto to taki? W praktyce często jest to osoba, będąca i fryzjerem, i stylistą. Co zatem za różnica? Już wyjaśniamy! Najlepszy stylista:

  • rozmawia na początku wizyty z klientem, aby poznać jego potrzeby,
  • nie ogranicza się wyłącznie do wyuczonych technik fryzjerskich,
  • jest niejako artystą, umiejącym wykreować niesamowite stylizacje,
  • potrafi doradzić w kwestii doboru fryzury i koloru włosów do osobowości, urody i stylu danego klienta,
  • ma rozległą wiedzę z zakresu fryzjerstwa i stylizacji oraz ciągle ją poszerza,
  • tworzy fryzury codzienne i okolicznościowe,
  • udziela profesjonalnych porad z zakresu pielęgnacji kosmyków w domu.

Gdzie pracują styliści fryzur?

Jeśli szukasz kogoś, kto kompleksowo zajmie się Twoimi włosami i nie ograniczy się tylko do prostego podcięcia, wybierz się do renomowanego salonu. Warszawa ma sporo takich miejsc, a wśród nich dużą popularnością cieszą się dwa oddziały Studio GD, ulokowane w centrum. Klienci doceniają profesjonalizm, podejście pracowników i wystrój miejsca, w którym odbywa się wizyta.

Już samo studio zupełnie nie przypomina salonów sprzed lat. Niepowtarzalne aranżacje, dekoracje, wygodne fotele i wysokiej jakości kosmetyki pielęgnacyjne – oto co czeka tutaj na Ciebie. Wizyta w nowoczesnym salonie to gwarancja w pełni zadowalającego efektu i uzyskania wymarzonej, idealnej fryzury!

Damskie i męskie stylizacje

Choć wydawałoby się, że do tego typu miejsc przychodzą głównie panie, nie jest to reguła. Dziś wielu mężczyzn świadomie podchodzi do swojego image. Panowie również chcą dobrze wyglądać i mieć fryzurę, dostosowaną do swojego stylu bycia, codziennej aktywności bądź konkretnej okazji. Dlatego w naszym studio pracują także styliści męscy.

Panie natomiast często oczekują, że fryzjer doradzi im w kwestii najnowszych trendów. Dlatego też styliści są na bieżąco, jeśli chodzi o modne w danym sezonie uczesania i nowości kosmetyczne z najwyższej półki. Przy tym dbają oni o to, aby fryzura była dopasowana do danej osoby. Gdy coś jest modne, ale zupełnie komuś nie pasuje, profesjonalista odradzi takie rozwiązanie i zaproponuje w zamian coś innego.

Poczuj się jak gwiazda!

Jeszcze do niedawna na korzystanie z usług profesjonalnych stylistów pozwalały sobie głównie gwiazdy. Dziś natomiast i Ty masz taką ofertę w zasięgu! Wszystko dzięki powstającym w dużych miastach salonom. A czy wiesz, że założycielka Studio GD, Pani Danuta Gonera, współpracowała z gwiazdami światowego kina? Ty też możesz przekonać się, jak to jest powierzyć swoją fryzurę certyfikowanym stylistom. W naszym salonie, należącym do Klubu Vendome, pracują tylko najlepsi w swym fachu profesjonaliści. Jeżeli nam zaufasz, nie wyjdziesz od nas zawiedziona!

Chcesz zafundować swoim kosmykom sporą metamorfozę? Zdaj się na wiedzę doświadczonego stylisty fryzur. Zrób to również wtedy, gdy czeka Cię ważne wydarzenie, na którym chcesz olśniewać i zachwycać uczesaniem. Umów się na wizytę i porozmawiaj o swych oczekiwaniach względem wymarzonej stylizacji. Zapraszamy do naszych salonów w stolicy – pozwól nam zaopiekować się Twoimi włosami!

Czym różni się stylista fryzur od fryzjera?

powrót