Dlaczego powinnaś farbować włosy u fryzjera, a nie w domu?

Dlaczego powinnaś farbować włosy u fryzjera, a nie w domu?

31 lipca 2019

Rozważasz odważną zmianę koloru włosów? Chcesz, aby Twoja nowa fryzura wyglądała dokładnie tak, jak sobie wymarzyłaś? Nie wahaj się zatem przyjść do profesjonalnego salonu! Samodzielne eksperymentowanie z farbowaniem może bowiem zakończyć się zupełnie nieoczekiwanie – zwłaszcza gdy nie ma się w tym wprawy i doświadczenia. Sprawdź, dlaczego lepiej przeprowadzić koloryzację u sprawdzonego fryzjera. Studio GD wyjaśnia!

Barwa włosów a uroda

Nierzadko okazuje się, że coś, co ładnie prezentuje się na zdjęciu, niekoniecznie dobrze wygląda na żywo. Powodów tego może być kilka. Kolor farby bywa źle dobrany do typu urody, karnacji, fryzury i stylu danej osoby. Ponadto nie ma gwarancji, że odcień wyjdzie dokładnie tak, jak pokazano na opakowaniu. Wszystko zależy m.in. od tego, jaki jest obecny kolor włosów i jak długo farba będzie na nich przetrzymana.

Odwiedzając dobry salon fryzjerski, można liczyć na pomoc w wyborze nowej barwy. Doświadczony stylista, patrząc na klienta, jest w stanie doradzić pasujący mu odcień. Warto skorzystać z jego wiedzy! Niekoniecznie bowiem kolor, który świetnie wygląda na głowie Twej najlepszej przyjaciółki, będzie prezentować się korzystnie i w Twoim przypadku!

Równomierne nałożenie farby: fryzjer to potrafi!

Samodzielne farbowanie włosów może skończyć się tym, że zamiast jednego koloru, na głowie znajdzie się feeria rozmaitych odcieni. Szczególnie pokrycie farbą długich pasm bywa problematyczne. Jeśli nie ma się kogoś doświadczonego do pomocy w tej materii, dobrze jest zaufać fryzjerowi. Podczas farbowania w najlepszym salonie nie ma ryzyka, że kosmyki zostaną nierówno pomalowane. Dodatkowo:

  • można się zrelaksować, odpoczywając z farbą na włosach – np. po pracy,
  • nie trzeba nerwowo zerkać na zegarek,
  • eliminuje się konieczność wietrzenia mieszkania z zapachów amoniaku,
  • można poprosić stylistę o rozjaśnienie określonych partii włosów (sombre, ombre, pasemka…).

Zamiast więc spędzać popołudnie na zastanawianiu się, czy dobrze wybrałaś kolor i czy wyjdzie on tak, jak sobie zaplanowałaś – odwiedź nasze studio w Warszawie! Zadbamy o Twoją fryzurę i profesjonalnie przeprowadzimy koloryzację!

Farby i kosmetyki pielęgnacyjne: jakość to postawa!

Nie każdy ma świadomość, że kupowane w sklepach farby do samodzielnej koloryzacji są dla kosmyków dość agresywne. To wątpliwa zasługa wody utlenionej, która występuje w nich w sporym stężeniu. Dlatego mając delikatne włosy, opłaca się postawić na koloryzację w salonie. Stosowane przez fryzjerów farby trafniej da się dopasować do danej osoby. Często są one wzbogacone w dodatkowe składniki pielęgnujące, takie jak rozmaite olejki. Ponadto doświadczony fryzjer stosuje mieszanki, pozwalające uzyskać kolory pośrednie – jak najlepiej dopasowane do klientów.

Przed farbowaniem, gdy zajdzie taka potrzeba, specjalista doradzi odpowiedni zabieg. Poprawi on kondycję włosów i przygotuje je na zmiany. W studio można liczyć także na pomoc w znalezieniu szamponów, odżywek i innych kosmetyków, przeznaczonych do pielęgnacji włosów farbowanych. Po umiejętnie przeprowadzonej koloryzacji właściwy dobór tych specyfików to klucz do tego, aby móc długo cieszyć się wyrazistą, piękną barwą pasm.

Farbowanie włosów u fryzjera zwykle wiąże się z większymi kosztami. Jednak wiele pań decyduje się na taki zabieg, widząc zdecydowaną różnicę w porównaniu do samodzielnej koloryzacji. Jeśli zatem chcesz mieć na głowie trwały, pasujący do Twej urody kolor, nasi styliści fryzur  chętnie pomogą Ci w osiągnięciu tego celu! Zadzwoń do nas i umów się na wizytę w jednym z dwóch salonów, ulokowanych w centrum stolicy. Zapraszamy!

powrót