Fryzury z rozpuszczonymi włosami na wesela

Fryzury z rozpuszczonymi włosami na wesela

12 czerwca 2019

Wesele bliskiej osoby to jedna z tych okazji, przy których szczególnie chce się świetnie wyglądać. Jednym z elementów stylizacji jest oczywiście fryzura weselna. Coraz więcej pań decyduje się na rozpuszczone włosy. W przypadku bujnych, pięknych kosmyków jest to całkiem niezły pomysł. Warto jednak sporo wcześniej zdecydować się stylizację, która odpowiednio przygotuje pasma. Podpowiadamy, o co zadbać i co wziąć pod uwagę!

Pielęgnacja na początek

Jeżeli włosy mają prezentować się naprawdę pięknie, trzeba zająć się nimi już jakiś czas przed planowanym weselem. Przede wszystkim dobrze jest upewnić się, czy nie są przesuszone, przerzedzone i matowe. Konieczne może być na przykład:

 • podcięcie końcówek,
 • wycieniowanie,
 • przedłużenie włosów,
 • odżywienie – podczas odpowiednio dobranego zabiegu pielęgnacyjnego,
 • przefarbowanie lub pokrycie farbą odrostów.

Doświadczony fryzjer damski oceni kondycję fryzury i podpowie, co warto byłoby zrobić na miejscu, w salonie. Doradzi również, jakie kosmetyki stosować w domu i w jaki sposób je aplikować. Warto  regularnie wykonywać zalecane przez specjalistę czynności. Zadbane włosy nie tylko będą dużo lepiej wyglądać w dniu wesela, ale też łatwiej się ułożą i będą bardziej podatne na zabiegi stylizujące.

Proste włosy czy loki? Wybierz fryzurę!

Dobrze jest zawczasu zastanowić się, czy rozpuszczone włosy mają być gładkie i proste, czy może chce się mieć na głowie burzę loków albo delikatne fale. Trzeba tutaj brać pod uwagę typ swoich włosów. U niektórych prostowłosych osób skręcone pasma utrzymują się na głowie niezwykle krótko. Wówczas konieczne może być skrócenie kosmyków, aby były lżejsze, a tym samym – lepiej się układały. Właścicielki włosów kręconych nie muszą ich oczywiście prostować. Dobrze jest natomiast okiełznać loki tak, aby podkreślić ich naturalny urok.

Tę decyzję oczywiście znów najlepiej skonsultować ze stylistą fryzur. Pracujący w Studio GD specjaliści na pewno będą w stanie pomóc! Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu zyskasz pewność, czy wymarzona fryzura na pewno utrzyma się w takiej formie, w jakiej ją widzisz, czy lepiej wprowadzić do niej pewne modyfikacje. Fryzjer w salonie pomoże również dobrać fryzurę do kształtu twarzy, a także kreacji i biżuterii.

Włosy rozpuszczone na kilka sposobów

Okazuje się, że tego typu stylizacja może prezentować się różnie. Wpływa na to kilka czynników, m.in.:

 • grzywka lub jej brak,
 • sposób utrwalenia: całość włosów opadająca na plecy a zaczesanie na bok (asymetryczne),
 • umiejscowienie przedziałka na głowie,
 • dodatki do fryzury: diadem, spinki lub kwiaty,
 • upięcie części włosów (np. pasm, zachodzących na twarz) i odsłonięcie uszu,
 • gęstość kosmyków i grubość włosa.

W razie wątpliwości zawsze można zdecydować się na fryzurę próbną. Pozwala to stwierdzić, czy rzeczywiście wybrany typ uczesania będzie odpowiedni i sprawdzić swoje samopoczucie w takiej stylizacji. Najczęściej na fryzury próbne decydują się przyszłe panny młode. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zrobiła ją sobie także przyszła świadkowa, druhna bądź mama narzeczonej.

Jeśli w niedalekiej przyszłości czeka Cię wesele i marzysz o pięknych, rozpuszczonych włosach na tę okazję – zapraszamy do naszego salonu fryzjerskiego w Warszawie (centrum). Chętnie pomożemy Ci dopasować fryzurę i doprowadzić włosy do takiego stanu, aby prezentowały się olśniewająco! Z nami zyskujesz pewność, że wybrana stylizacja włosów wytrzyma całą noc szalonej, weselnej zabawy – niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Czekamy na Ciebie w Studio GD!

powrót