Najmodniejsze proste fryzury na lato

Najmodniejsze proste fryzury na lato

15 lipca 2019

Ciepłe miesiące to czas, w którym chętnie decydujemy się na rozmaite eksperymenty. Dotyczy to również fryzur. Jednocześnie wielu osobom zależy na tym, aby letnie uczesanie było praktyczne i wygodne. Ma to znaczenie zwłaszcza podczas urlopu, spędzanego nad wodą lub w górach. Nie zawsze ma się tam czas na długotrwałe układanie włosów. Jaką zatem fryzurę wybrać na lato? Sprawdź, co radzą styliści, pracujący w Studio GD!

Modne uczesania dla krótszych i półdługich włosów

Nie będzie sporym zaskoczeniem wiadomość, że nieśmiertelny bob znów święci triumfy. Dobrze wygląda on na prostych kosmykach, ale można go też lekko podkręcić do środka albo wzbogacić delikatnym pofalowaniem. To uczesanie, spopularyzowane swego czasu przez wokalistkę Spice Girls – Victorię Beckham – chyba nieprędko wyjdzie z mody! Jego zaletą jest fakt, że nie wymaga specjalnego układania. Dobry fryzjer doradzi, jakiej długości włosy będą najlepiej pasowały do Twojej twarzy. Klasyczny czy może wydłużony bob? Przekonaj się, odwiedzając nasz salon ()! Ta urocza, prosta fryzura świetnie zaprezentuje się na pasmach niemal każdego koloru.

Jeszcze inna propozycja to włosy krótkie, z przedziałkiem na środku lub asymetrycznym. Warto zastanowić się nad grzywką, która znów jest modna. Jej typ i długość dobrze jest dopasować do kształtu twarzy. Fryzura, przycięta do takiej długości, aby nie zasłaniała karku, jest lekka i przewiewna – w sam raz na upalny lipiec! Łatwiej ją również pielęgnować, zwłaszcza podczas wakacji nad morzem. Krótkie włosy szybciutko schną, więc można je swobodnie myć każdego dnia.

Czy i jak upinać? Oto fryzjerskie rady!

Jeśli chodzi o upięcia, zdecydowanie opłaca się je stosować na dłuższych kosmykach. Dzięki temu nie będzie aż tak gorąco w kark. Ponadto kok albo warkocz zabezpieczy choć trochę włosy przed promieniami UV lub niekorzystnym wpływem innych czynników (słona, morska lub niezbyt czysta woda z jeziora). Dobre upięcie zagwarantuje trwałość fryzury przez większość dnia. Nie trzeba będzie często jej poprawiać i przejmować się nią podczas wakacyjnej wędrówki lub plażowania!

Dobrze jest stosować delikatne, nieszarpiące gumki do włosów, pozbawione metalowych elementów. Ciekawym elementem upięć mogą też być:

  • szerokie spinki do chwytania włosów nad samym karkiem,
  • większe klamry, pozwalające unieść fryzurę,
  • kolorowe apaszki, które można sprytnie zapleść razem z długimi kosmykami,
  • mniejsze spineczki, pozwalające odsłonić czoło, aby grzywka się od niego nie pociła.

Nie masz pewności, jak najlepiej upinać Twoje włosy lub jakie uczesanie dobrać na lato? Najlepsi fryzjerzy  z naszych salonów w stolicy chętnie Ci doradzą. Zapraszamy!

Fryzura a ochrona głowy: jak to połączyć?

W spore upały trzeba pamiętać o nakryciu głowy – zwłaszcza gdy dłużej przebywa się na słońcu w centrum rozgrzanego miasta czy na plaży. Jak jednak pogodzić to z nienagannym uczesaniem? Co zrobić, aby po zdjęciu czapki nie mieć oklapniętych, przygniecionych kosmyków? Przede wszystkim dobrze jest zapewnić głowie przewiew. Dlatego najlepiej sprawdzą się lekkie kapelusze słomkowe albo materiałowe, a także niezbyt ciasno zawiązane na głowie apaszki.

Dłuższe włosy można spiąć nisko z tyłu lub z boku – w kucyk asymetryczny. Wówczas nie powinno być problemu z nałożeniem kapelusza. Dobrym pomysłem jest też zaplecenie kosmyków w luźny warkocz albo kłos. To prosta, ale piękna fryzura – w sam raz na wakacje. Ostatecznie da się związać włosy w klasyczny koński ogon i wypuścić go poprzez otwór w czapce z daszkiem. Styliści zalecają jednak, aby ta czapka była jasna i dość cienka. Nakrycie głowy warto mieć oczywiście m.in. w lesie, aby ochronić skórę przed kleszczami. Pajęczak, który wczepi się pomiędzy włosy, może być bowiem trudny do zauważenia.

Zapraszamy do naszych salonów fryzjerskich osoby z Warszawy i okolic. Ulokowane w stolicy Studio GD to miejsce, w którym można liczyć na fachową pomoc stylistów damskich i męskich. Może i Ty z niej skorzystasz? Będzie nam bardzo miło!

powrót