Po czym poznać najlepszego fryzjera?

Po czym poznać najlepszego fryzjera?

12 września 2019

Wybierając się do fryzjera, oczekujesz z pewnością tego, że Twoje włosy będą wyglądały lepiej niż przed wizytą. Niestety, rzeczywistość często jest inna… Ile razy zdarzyło Ci się opuszczać salon w Warszawie lub w innym dużym mieście z poczuciem niezadowolenia? Tymczasem można tego uniknąć, stosując się do naszych wskazówek! Jakie cechy musi mieć dobry fryzjer? Podpowiadamy!

Zainteresowanie klientem salonu

W każdej branży usługowej ważna jest orientacja na klienta. Dlatego też w profesjonalnym studio fryzur spodziewaj się, że:

  • zostaniesz mile powitana i nie będziesz musiała czekać długie minuty na to, aby zauważono Twoje wejście,
  • fryzjer wykaże zainteresowanie Twoimi potrzebami, związanymi z wymarzoną fryzurą,
  • na początku zostanie oceniona kondycja Twych włosów,
  • stylista zada Ci kilka pytań, aby jak najlepiej poznać oczekiwania,
  • dostaniesz wskazówki, dotyczące pielęgnacji kosmyków.

Co wyróżnia fryzjerów, którzy w taki właśnie sposób podchodzą do gości w swoim salonie?

Umiejętność słuchania

Fryzjer który potrafi stworzyć z włosów arcydzieło, ale nie słucha klientów, nie jest dobrze postrzegany. Gdy przychodzisz do salonu z pomysłem na fryzurę, zapewne spodziewasz się, że stylista ustosunkuje się do tej idei. I nie chodzi o to, aby realizował on na Twojej głowie dzieło, które sam wymyślił. Jednak jeżeli wymyślona przez Ciebie fryzura niezbyt pasuje np. do kształtu twarzy, dobry fryzjer poinformuje Cię o tym. Na pewno przedyskutuje z Tobą daną wizję i zaproponuje optymalne rozwiązanie, ale cały czas z poszanowaniem Twojego zdania.

Empatia

Kolejna cecha, która musi wyróżniać świetnego fryzjera, to empatia. Może zdarzyć się tak, że przychodzisz do salonu, aby uratować swoje włosy, zniszczone przez kogoś innego. Dla Ciebie jest to koniec świata, zwłaszcza gdy czeka Cię wielkie wyjście – np. wesele w rodzinie czy bal. Wówczas profesjonalista będzie umiał poradzić sobie z taką sytuacją. Zrozumie, że jest dla Ciebie bardzo ważne, aby naprawić fryzurę.

Cierpliwość

Koncepcja wymarzonej fryzury czasami zmienia się w trakcie jej układania. Może się okazać, że kosmyki warto byłoby jeszcze skrócić, a grzywkę – wystylizować w inny sposób. Fryzjer musi być przygotowany na to, że klient ma prawo zmienić zdanie czy poprosić o kolejne poprawki.

Fach w rękach

Niepewne ruchy i gesty? Wypadające z rąk grzebienie czy nożyczki? Silne szarpanie za włosy podczas rozczesywania? To na pewno nie jest coś, co wyróżnia doświadczonego, cenionego fryzjera. Kiedy jesteś w salonie, w którym pracują właściwe osoby na właściwych miejscach, możesz się zrelaksować. Nie musisz martwić się o to, że skóra głowy i kosmyki ucierpią! Specjalista będzie umiał sprawić, że proces tworzenia nowej fryzury będzie przyjemnością, a nie mordęgą.

Stylista wie, jakie narzędzia są odpowiednie do danego typu pasm. Ma pojęcie o tym, że inaczej stylizuje się włosy proste, a inaczej – kręcone. Sprawnie operuje nożyczkami, szczotkami i innymi akcesoriami, nie sprawiając klientowi dyskomfortu.

Znajomość fryzjerskich trendów + potrzebna wiedza

Niekiedy do salonu przychodzi się nie tylko w celu zmiany uczesania. Bywa, że potrzebna jest porada, dotycząca pielęgnacji włosów czy poprawy ich kondycji. Ponadto klientki często oczekują podpowiedzi w kwestii najmodniejszych w danym sezonie fryzur. Chcą, aby nowe uczesanie pasowało do ich osobowości czy stylu.

Zdarzają się również problemy skórne, które wymagają interwencji trychologa. Fryzjer powinien mieć wiedzę na ten temat, aby być w stanie pomóc klientowi poprzez pokierowanie go dalej, po specjalistyczną pomoc. Najlepsi fryzjerzy w Warszawie nie poprzestają na kwalifikacjach, którą zdobyli na początku swej zawodowej drogi. Dodatkowe szkolenia, konferencje i kursy pomagają im ciągle się rozwijać.

Wybierając swojego fryzjera, warto zwrócić uwagę na szereg cech – zarówno jeśli chodzi o osobowość, kulturę osobistą, jak i po prostu umiejętności oraz doświadczenie. Nie bez znaczenia są też takie czynniki jak estetyka salonu i opinie o danym miejscu. Szukasz pewnych rozwiązań i nie chcesz po raz kolejny się rozczarowywać? Zapraszamy do Studia GD! Obiecujemy, że nie zawiedziemy Twoich oczekiwań!

powrót