Poznaj sprawdzone 3 sposoby na naturalny wygląd peruki

Poznaj sprawdzone 3 sposoby na naturalny wygląd peruki

13 sierpnia 2019

Wydawałoby się, że nic nie może zastąpić własnych kosmyków na głowie. Tymczasem dobrze dobrana peruka, ukształtowana w odpowiednią fryzurę, jest praktycznie nieodróżnialna od prawdziwych włosów. Co zrobić, aby tak się stało? Jak sprawić, by peruka wyglądała realistycznie? Zapraszamy do zapoznania się radami, przygotowanymi przez nasze studio fryzjerskie!

Naturalna czy sztuczna peruka?

Jeszcze do niedawna element ten kojarzył się głównie ze sztucznością i nienaturalnym wyglądem. Dziś odchodzi się od tradycyjnych peruk, które rzeczywiście mogły prezentować się nie najlepiej. Syntetyczne peruki są obecnie bardzo dobrej jakości. Odpowiednio wykonane, znakomicie imitują prawdziwe włosy. W Studio GD oferujemy zarówno peruki syntetyczne, jak i peruki, wykonane wyłącznie z włosów naturalnych . Peruki naturalne wykonane są z włosów  pochodzenia europejskiego, słowiańskiego lub azjatyckiego. Do zalet takiej peruki zaliczyć można m.in.:

  • delikatność pasm, w dotyku nieróżniących się od żywych włosów,
  • lekkość, co zapewnia wygodę noszenia,
  • przewiewność, pozwalającą uniknąć otarć bądź odparzeń skóry głowy,
  • nowoczesny wygląd,
  • możliwość ukształtowania wybranej fryzury i dopasowania jej do konkretnej osoby.

Nie bez znaczenia jest samopoczucie osoby, noszącej taką perukę. Nie ma ona odczucia, że na jej głowie znajduje się coś podrabianego i syntetycznego.

Wymarzona fryzura a peruka? Jak najbardziej!

Jak już wspomnieliśmy, włosy w naturalnej peruce da się dowolnie kształtować i poddawać je niemal identycznym zabiegom jak pasma naturalne. Pozwala to perfekcyjnie ją dopasować. Dobry fryzjer z pewnością będzie wiedział, jak to zrobić! Można m.in. wycieniować ją i wystylizować tak, aby pasowała do kształtu twarzy przyszłego właściciela. Ponadto da się dopasować jej kolor i odcień do karnacji. Nie ma też problemu z podkręceniem kosmyków czy wręcz przeciwnie – wyprostowaniem ich.

Jeżeli szukasz miejsca, w którym będziesz mogła spokojnie dobrać perukę, świetnie trafiłaś. Styliści fryzur z naszej pracowni perukarskiej pomogą Ci w dokonaniu wyboru. Gwarantujemy miłą, bezstresową atmosferę i dyskrecję. Jeśli zdecydujesz się na wizytę, to na pewno wyjdziesz od nas uśmiechnięta! Zachęcamy do kontaktu z naszym instytutem, ulokowanym w Warszawie (centrum)  Oferujemy również peruki, projektowane specjalnie na potrzeby filmu oraz sztuk teatralnych. Zapraszamy zatem aktorów i reżyserów, a także charakteryzatorów!

Prawidłowe zakładanie peruki a naturalny jej wygląd

Kolejny kluczowy aspekt, po wyborze peruki i jej dopasowaniu, to nauczenie się właściwego jej zakładania. Jak to robić? Podobnie jak przy czepku pływackim, umieszczanie peruki na głowie zaczyna się od przodu i naciąga się ją w kierunku potylicy. W przypadku, gdy peruka przykrywa włosy naturalne, uprzednio trzeba je odpowiednio ciasno zapleść, aby nie wystawały spod nowych pasm. W następnej kolejności poprawia się fryzurę, układając kosmyki we właściwą stronę. Kolejna kwestia to upewnienie się, czy peruka została nałożona tak, jak trzeba. Ułatwiają to dwa punkty, znajdujące się po jej bokach (okolice skroni). Powinny one być ułożone symetrycznie. Dobrze nałożona peruka:

  • zaczyna się od linii włosów naturalnych,
  • nie jest w żadnym miejscu podwinięta,
  • nie ma szans zsunąć się, przemieścić ani odpaść,
  • wygląda jak prawdziwe, własne włosy.

Kupujesz perukę po raz pierwszy? Bez obaw! W naszym salonie fryzjerskim możesz liczyć na pomoc w nauce jej układania na głowie.

Naturalne, piękne peruki, tworzone w naszym instytucie, świetnie prezentują się na głowie. To dobre rozwiązanie np. dla osób, chcących poeksperymentować z innym kolorem lub innym typem fryzury bez ingerencji we własne kosmyki. To także niezbędna pomoc przy odgrywaniu aktorskich ról. Niezależnie od tego, w jakim celu potrzebujesz peruki, chętnie pomożemy Ci w jej doborze. Odwiedź zatem Studio GD!

powrót